17.7.2017 / Gösterim Sayısı : 126

Serbest Veteriner Hekimlerle İlimiz Hayvancılığı, Yürürlükteki Yasal Mevzuat Ve Sorumlulukla Hakkında Bilgilendirme Toplantısı

#17.7.2017-1

​          Hayvan Sağlığı Hizmetlerin daha etkin ve verimli şekilde yürütülmesini sağlamak için; İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda, İlimiz Serbest Veteriner Hekimlerine yönelik toplantı düzenlenmiştir.

     Toplantıda Hay. Sağ Ve Yet. Şube Müdürü Şerafettin UÇAR; ilimizin büyükbaş ve küçükbaş hayvan varlığı, üretilen et ve süt miktarları, ticari ve aile işletmelerin sayı ve üretim miktarları, aile işletmeleri ve ticari işletmelerin güçlü ve zayıf yönlerini, il olarak hayvansal ürün ihracat miktarlarımızı, ilimizdeki koruyucu veteriner hekimlik hizmetlerini, sürülerde görülen güncel salgın  hastalık mihraklarını, bölgemizin  "Şap Hastalığında  Aşılı Ari"lik statüsünün önemini, ilimizde ve bölgemizdeki hayvan hareketleri konularındaki  güncel bilgileri   katılımcılarla paylaşmıştır.

        Vet.  Hekim Ayhan ZEYBEL ve Vet. Hekim Hasan ZORLUTUNA; Veteriner Kliniklerinin en son mevzuat çerçevesinde yerine getirmesi gereken koşulları ve E-Reçete kullanımıNI, E_Reçete kullanımının yarattığı avantajları, hayvansal ürün kontrollerindeki önemini ve  halk sağlığına katkıları yönünden  bilgileri paylaşmıştır.

      Veteriner Hekim Tufan SÜERDEN'de; E-Islah ve  Mobil Sun-i Tohumlama  konularını, bu konularda uygulamada karşılaşılan sorun ve çözümleri konularında  katılımcılara bilgi aktarımında bulunmuştur.

        Toplantı; bilgi verilen konular hakkında soru-cevap bölümünün ardından   tamamlanmıştır.


''