13.7.2017 / Gösterim Sayısı : 154

Kadin Girişimcilerimiz Tarim Türk Ekranlarinda..

#13.7.2017

​         Tarım Türk Televizyonunda yayınlanacak olan "Üretici Kadınlar" adlı program çekimleri 10-11 Temmuz 2017 tarihlerinde İlimizde yapıldı. Çekimlerin ilk günü, Kadın Çiftçiler Tarımsal Yayım Projesi kapsamında, Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi programına katılarak "Kazı Kazan" adlı projesiyle Türkiye birincisi olan ve Beypınar Köyünde projesini hayata geçiren girişimci kadın çiftçimiz Esra ÖZDİN ile röportaj yapılarak kaz çiftliğinin çekimleri yapıldı.  

        Çekimlerin devamı, İlimiz Merkez Deveçatağı Köyünde yaşayan, Örtüaltı Yetiştiriciliği ve Çilek Yetiştiriciliği projeleri uygulayan aynı zamanda bahçesinde yazlık ve kışlık olmak üzere sebze yetiştirip pazarda satarak iki çocuğunu okutup ailesinin geçimini sağlayan girişimci kadın çiftçimiz Feride SOYDAN ile gerçekleştirildi.

     Çekimlerin 2. Günü İlimiz Pınarhisar İlçesine bağlı Poyralı Köyünde yaşayan, şeker pancarı yetiştirerek, pancar pekmezi üreten girişimci kadın çiftçimiz Ayça BAYRAKTAR ile başlayarak, Lüleburgaz İlçemiz Ertuğrul Köyünde, Konuk Evi oluşturan girişimci kadınlar ile devam etti. 


''