13.3.2017 / Gösterim Sayısı : 194

Kadın Girişimcilerimiz İle 8 Mart Etkinlikleri İçin Ankara’daydık

#13Mart2017

   Bakanlığımız tarafından, Ankara Congresium ATO Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen "Bu Toprağın Kadınları Milli Tarım Ruhuyla Buluşuyor" etkinliğine girişimci kadın çiftçilerimiz ile katıldık. 

    Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN'ın eşi Sayın Emine ERDOĞAN Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, Bakanlık yetkilileri ve Türkiye'nin çeşitli illerinden gelen kadın çiftçilerimizin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, Bakanımız Sayın Faruk ÇELİK, yaptığı konuşmada; Anadolu medeniyetinde kadının hep el üstünde tutulduğunu belirterek, "Kadına şiddet güçlülüğün değil suçluluğun göstergesidir." ifadesini kullandı. Konuşmalarının devamında, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip ERDOĞAN' ın "Tarım meselesi, milli meseledir" sözlerine dikkati çeken ÇELİK, bu anlayış çerçevesinde Bakanlık olarak hazırladıkları Milli Tarım Projesi ile tarıma yeni bir vizyon ve bakış açısı kazandırma gayretinde olduklarını söyledi.

   Etkinlik Sayın Emine ERDOĞAN'ın Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumundan hibe alarak tarımsal işletme kuran ve aralarında, İlimiz Beypınar Köyünden 2015 yılı Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı 1.si Esra ÖZDİN'in de yer aldığı 9 girişimci kadına plaket vermesiyle sona erdi.

     Esra ÖZDİN Kazı Kazan Projesiyle Türkiye 1.si olmuş ve projesini hayata geçirmiştir. Ankara'daki etkinlikte Girişimcilik eğitimi alan çiftçi kadınlarımız, İlimize ait yöresel ürünlerin sergilendiği stantta diğer illerden katılım sağlayan bayanların da ilgi odağı olmuştur

''